שוק התעסוקה חווה שינויים דרמטיים בשנים האחרונות, ועדות לכך ניתן למצוא בהתנהלות שונה (ואפילו מפתיעה) מצד מעסיקים אשר מבינים כי הנושא החשוב ביותר בעבור עובדים הוא לא הקידום המקצועי או העלאה בשכר, אלא היכולת לאזן בין חיי העבודה לבין יצירה של שלווה. למעשה, עולם היוגה הפך לחלק בלתי נפרד מענף ההייטק, כאשר בלא מעט חברות ניתן להבחין בהקמה של סטודיו לאימון לצד שיעורים המתבצעים ע"י מדריכים מוסמכים אשר מגיעים ישירות למקום העבודה כדי להעביר שיעורי יוגה מהמשרד. האם מדובר במגמה או שמא בשורה בעבור עובדים? יצאנו לבדוק , וחזרנו עם תשובות.

אורח חיים בריא ומאוזן – גם במקום העבודה

מקום העבודה הוא לא רק מקום שאליו מגיעים לעבוד ולקבל כסף, אלא גם מקום שבו אפשר לנהל קשרים אישיים חזקים. כאשר לוקחים בחשבון כי העובדים בתחום ההייטק נאלצים לעבוד שעות ארוכות מהמשרד, אין ספק כי שיפור של סביבת המשרד היא בעלת השפעה חיובית על היכולת לשמר את העובדים, ואף להגביר את המוטיבציה. למעשה, חיפוש משרות הייטק בתנאים מעולים הפכו למבוקשים מאוד על ידי גברים ונשים שרוצים להשתלב בתחום. הסיבה לכך נובעת בין היתר בשל ההבנה כי המודעות לאורח חיים בריא הביאה משרדי הייטק רבים לייצר לעובדיהם סביבת עבודה מאוזנת ובריאה, בין היתר על ידי הפעלת אימוני כושר ואימוני יוגה באופן שוטף.  

היתרון של תרגול יוגה, מהווה הזדמנות ליצור בעבור העובדים שפע של יתרונות הכוללים בין היתר הזרמת דם מוגברת אשר משפיעה גם על הפעילות המוחית, הפחתת לחץ בעקבות תרגול נשימות המתבצע תוך כדי האימון לצד יכולת לגבש בין העובדים אשר מתרגלים ביחד עם מדריך, או באופן עצמאי.

תרגול יוגה לטובת הפחתה של לחץ ויצירה של סביבת עבודה מקדמת

ניצול של הטבה כמו שיעורי כושר ואימוני יוגה במסגרת העבודה הוא בעל משמעות אדירה, וזאת בשל היכולת לנצל את התרגול לטובת הפחתה של לחץ אשר עשוי להשפיע לא רק על הגוף אלא גם על הנפש. בשל כך, הקדמה של ענף ההייטק בכל הקשור ליצירה של מענה בריאותי שיכול לסייע לטובת הגברת הגמישות, שיפור תהליכים קוגניטיביים ועוד הוא אלמנט בעל חשיבות שהופך את התחום הזה למבוקש לתעסוקה, ובהתאם לכך גם מספר החיפושים של משרות בתחום נמצא בעלייה. משרדי הייטק רבים מקדמים את הנושא של אורח חיים בריא לא רק על ידי מתן של אפשרות לתרגול המתבצע בתוך כותלי המשרד, אלא גם מקיימים הרצאות לצד הקמה של ברים אקטיביים לרשות העובדים עם מיצים טבעיים מיד לאחר סיום האימון, כחלק מיצירה של סביבת עבודה התומכת באורח חיים בריא ומאוזן, גם בתנאי לחץ ורצון להצליח בשוק תחרותי.

שפע של הזדמנויות לציבור העובדים בתחום ההייטק

היכולת לשמר את העובדים לאורך זמן הפכה למוגבלת מאוד, בייחוד על רקע ההבנה כי בתחום ההייטק טאלנטים עשויים לעזוב את מקום העבודה באופן מהיר ולא צפוי, בעקבות הצעה מפתה גם מבחינת המשכורת אבל גם מבחינת התנאים. בעבור מי שרק מתחיל את הקריירה המקצועית בענף ההייטק או בעבור מי שכבר צבר ניסיון, חיפוש עבודה המתבצע בין היתר על רקע הרצון לשפר את התנאים הוא בעל יכולת משמעותית להוביל ליצירה של מענה המאפשר לכם לנצל את מקום העבודה לא רק לטובת קבלת משכורת, אלא גם יצירה של מענה בריאותי וספורטיבי המתבצע באמצעות תרגול בתוך המשרד, באופן עצמאי או ביחד עם עובדים נוספים.

לסיכום

תרגול יוגה הפך לחלק בלתי נפרד מהחיים של מיליוני בני אדם בכל רחבי העולם, כולל כאן בישראל. משרות הייטק הפכו מבוקשות הודות לתנאים המצוינים של העובדים הכוללים בין היתר גם את היכולת לתרגל יוגה במשרד בליווי מצד מדריך אשר מגיע למשרד או באופן עצמאי, כאשר מדובר באלמנט שהפך לחלק בלתי נפרד מתהליך חיפוש עבודה בתחום – לא רק משכורת וימי כיף, אלא גם אפשרות ליצור אורח חיים בריא, במתכונת קהילתית תומכת בתוך העבודה.