כמה פעמים מצאתם את עצמכם נאבקים בדחף לאכול קינוח, אבל מתוך נאמנות לגוף ולבריאות שלכם לא התפתתם? אם אתם ספורטאים זה ודאי קרה לכם הרבה. האמת היא שהיום יש מבחר עצום של קינוחים דלי סוכר, עם מזונות על שיכולים להיות אפילו מחזקים ומזינים וכבר לא חייבים לוותר על קינוח כדי לשמור על הבריאות והמשקל. בין אתם ספורטאים או פשוט רוצים לשמור על גזרה ובריאות טובה, אתם לא חייבים למנוע מעצמכם סיומת מתוקה לארוחה. המשיכו לקרוא עוד על קינוחים דלי סוכר.

 

מדוע ספורטאים צריכים לשקול קינוחים ללא סוכר

רעיונות לקינוחים ללא סוכר לספורטאים

בזכות התאוצה שתפס כל עולם הקולינריה בשנים האחרונות, גם התחום של קינוחים דלי סוכר התפתח וניתן למצוא בקטגוריה הזו אפשרויות משובחות.

קינוחים על בסיס פירות

פירות הם הממתק של הטבע ויכולים לשמש כמרכיב העיקרי לקינוחים רבים. הנה כמה רעיונות:

 

סמוד'י בולס ותחליפי גלידה

אלה נהדרים עבור ספורטאים הזקוקים לפינוק אחרי האימון:

מאפים

אפייה של מאפים או הכנת עוגת יום הולדת ללא סוכר כבר אינה משימה מאתגרת, הודות למגוון הממתיקים הטבעיים והמלאכותיים הזמינים. כמה רעיונות פופולריים כוללים:

קינוחי ג'לטין ופודינג

אפשרות קלילה ובריאה לקינוחים דלי סוכר:

שילוב קינוחים ללא סוכר בתזונה ספורטיבית

המעבר לקינוחים ללא סוכר עשוי להיראות מרתיע בהתחלה, אך התהליך יכול להיות הדרגתי. התחילו בהפחתת כמות הסוכר במתכונים האהובים עליכם והחליפו אותו באלטרנטיבות ללא סוכר. עם הזמן, החך שלכם יסתגל ותהנו גם מקינוחים דלי סוכר. עם זאת, כשאתם קונים קינוחים  דלי סוכר מוכנים, תמיד קראו את התווית ואת הרכיבים. יש עוד הרבה מרכיבים מזיקים ולא בריאים שיכולים להיות והיעדר סוכר לא מעיד על איכות הקינוח. זכרו שהמטרה היא לא להימנע לחלוטין מכל מקורות הסוכר אלא להימנע מסוכרים מעובדים. סוכרים הנמצאים בפירות ומוצרי קקאו עדיין מועילים וחלקם אפילו נחשבים מזונות על ומומלץ לצרוך אותם בתדירות גבוהה.

 

לסיכום

עם קריירת ספורטאי המבוססת על ביצועי הגוף, כל מה שנכנס לפה נחשב וחשוב. הביצועים שלכם תלויים בדלק שאתם צורכים ואתם צריכים לתת עדיפות לבריאות על פני הנאות רגעיות. קינוחים ללא סוכר הם פתרון שיכול לענות על כל הצרכים, לשמור על הגוף שלכם, להזין אותו ולהשאיר אתכם עם טעם מתוק בפה.

 

**המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.