חדרי כושר זקוקים לאתרים ואתרים כאלה, הם למעשה כלי עזר עסקי חשוב מאוד. פירוש הדבר, שהם גם חייבים להיות זמינים ותקינים, רוב הזמן אם לא תמיד. בכדי להשיג זאת, כדאי להכיר את הנושא של תכנית התאוששות עסקית. מה זה אומר בפועל? ומי יסייע לכם עם שירות כזה?

האתר ככלי עסקי חיוני

אתר עסקי עשוי לשמש למטרות רבות. מאחר שאנו מדברים כרגע על אתר ספציפית עבור חדר כושר, סביר שהוא יהיה אתר לצרכי שיווק, מידע ותדמית. לא אתר מכירות או כל סוג אתר אחר. כלומר, הוא ישמש להשגת לקוחות חדשים ולמתן מידע חיוני ללקוחות הקיימים על פעילותכם ועדכונים חשובים לגביה. האתר גם יקדם את תדמיתכם המקצועית מול שני סוגי הלקוחות ובכך, יתרום לשימור לקוחות. בואו נתמקד כעת, בהיבט של הבטחת תקינות האתר. אם ישנו אתר קיים ופעיל, הוא עשוי לחוות שיבושים בזמינות או בביצועים, כתוצאה של סיבות רבות. מה שדרוש, הוא שיהיו לכם מנגנונים ותהליכי עבודה, אשר יאפשרו להגיב במהירות בזמן חירום ולהחזיר את האתר לתפקוד תקין. לכן, בעלי אתרים עשויים ליישם פתרון DRP (או Disaster Recovery Plan) בענן, אשר יסייע להם לממש זאת באופן אוטומטי ויעיל. אתר שלא זמין, מתבטא לא רק באבדן לקוחות אפשרי, אלא גם לא טוב לתדמיתכם. כך גם לגבי אתר שנטען לאט או אתר שעבר השחתה על ידי פורצים וכדומה. כך שחשוב מאוד, לשמור על האתר במצב תקין וזמין, כל הזמן.

היערכות שוטפת, תגובה יעילה

שני ההיבטים המרכזיים של DRP עבור אתר מכון כושר, הם ההיערכות השוטפת למקרי כשל והתגובה היעילה במידה והם קורים. ההיערכות מתבטאת בגיבוי שוטף של תכני האתר. ההתאוששות מתבטאת בשחזור המידע ככל שנדרש, באופן זריז ויעיל. שניהם מתבססים על הגדרות שאתם כלקוחות קובעים לפי שיקולכם. למשל לגבי שני היבטים טכניים חשובים אלה:

המחשה מהשטח

חברת GNS שהיא חברה בולטת בתחום שירותי הענן, מציעה שרות כזה בעלות של החל מ-$500. מעבר לכך, משלמים רק על המשאבים שצורכים בפועל. במקרה של התאוששות מאסון למשל, משלמים רק על סביבת ההתאוששות שהחברה הקצתה לכם בפועל (דבר שתואם כמובן לצרכים שלכם). ניתן ליישם את השרות של GNS בשלוש גישות שונות:

DRP, המשכיות עסקית וניהול סיכונים

התאוששות מאסון ועזרים שונים עבורה, חשובים בקונטקסט הכללי של שני מושגים עסקיים אחרים: "המשכיות עסקית" ו"ניהול סיכונים". לכן, להשלמת התמונה, כמה מילים על נושאים חשובים אלה:

לסיכום

לאחר שהשקעתם בהקמת אתר איכותי לחדר הכושר שלכם, קחו את הצעד החשוב הנוסף והגנו עליו היטב!