האם יצא לכם לשים לב למידת הגמישות שיש בתינוקות קטנים, ועד כמה התנוחות שהם באופן טבעי נוטים לשהות בהן, מזכירות במידה רבה תנוחות מעולם היוגה? הסיבה היא שהיוגה למעשה שואפת לחבר אותנו לטווח התנועות הטבעי לנו ושאיתו נולדנו, ותינוקות רכים מדגימים לנו כל יום את הטווח הנפלא הזה ואת התנוחות שרצוי לנו לשהות בהם. בייבי יוגה הוא כלי תרגולי המאפשר להורים הטריים תרגול שיש בו כמה יתרונות מובהקים – לצד חיזוק הכושר הגופני, הרחבת הגמישות בגוף ופעילות מרגיעה לנשמה, בייבי יוגה מאפשר להורים דרך לפעילות משותפת עם התינוק וחיזוק הקשר אתו. תתפלאו לקרוא שזוהי פעילות שתוכלו להנות ממנה במשותף החל מגיל 8 חודשים ולעתים גם קודם. המשיכו לקרוא והחשפו ליתרונות הנפלאים של בייבי יוגה.

מה זה בייבי יוגה?

בייבי יוגה זו פעילות פיזית הכוללת סדרה של מתיחות ותנועות עדינות מתוך עולם היוגה המסורתי, המותאם למבנה הגוף העדין של התינוק ושל אישה אחרי לידה. התנוחות האלו נועדו להגביר את הגמישות, לשפר את המיומנויות המוטוריות של התינוק ולטפח חיבור וקשר קרוב בין ההורה לתינוק.

מתי תינוקות יכולים להתחיל לתרגל?

למרות שניתן לחשוף תינוק לבייבי יוגה בשלבים שונים של חייו, נקודת ההתחלה יכולה להיות כבר בגיל 8 חודשים ויש כאלו שיאמרו שניתן להתחיל פעילות של מתיחות עדינות כבר קודם. חשוב להבטיח כי התנועות שאתם עושים הן בטוחות ומתאימות לשלב ההתפתחותי של התינוק.

למה להתחיל בגיל 8 חודשים?

עד גיל 8 חודשים, רוב התינוקות הגיעו לרמת בשלות פיזית מסוימת המאפשרת להם לתרגל בייבי יוגה:

 

 

בטיחות לפני הכול

היכרות עם יוגה לתינוקות דורשת תשומת לב והתחשבות מירבית. הנה כמה דברים שכדאי להקפיד עליהם:

היתרונות של בייבי יוגה

לסיכום 

בכל הנוגע להתפתחות תינוקות בשלבי החיים הראשונים שלהם, הידע היום הוא רחב והיצע התרגילים והאביזרים הוא גדול. לשמחתנו, גם תחום היוגה התרחב כדי להתאים את עצמו לעולמם של התינוקות ולצרכים שלהם. הפעילות הזו מציעה כל כך הרבה יתרונות פיזיים ונפשיים למי שעוסק בה והיא שמה דגש גדול על החיבור בין ההורה לתינוק בשלב הקריטי של ביסוס ההיקשרות בינהם. כשאתם בוחרים בפעילות חווייתית להעביר איתה את חופשת הלידה, זכרו לתת עדיפות לפעילות כמו בייבי יוגה שבה אתם מפיקים גם רווח פיזי וחיטוב חיוני עבורכם, התינוק שלכם מעמיק את הגמישות ואת ההתפתחות החושית שלו ושניכם יחד מרוויחים דרך נפלאה לחזק בינכם את הקשר, דרך מגע פיזי, קשר עין והנאה משותפת.

 

**המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.