מדי שנה מגיעים להודו עשרות אלפי בני אדם מכל רחבי העולם, לא רק בשל הנופים והאירוח ההודי אלא בעיקר בשל שיעורי היוגה אותם מובילים טובי המדריכים בעולם. אם אתם חולמים על טיול יוגה, זה הזמן לקבל את כל המידע לגבי ארגון של חופשת יוגה בלתי נשכחת – כפי שנסביר כעת.

כך תארגנו את טיול היוגה המושלם בבירת היוגה העולמית

מאז ומעולם הודו נחשבת לבירת היוגה העולמית, וזאת בשל העובדה כי הטכניקות השונות פותחו ע"י מדריכים הודים. הודו משלבת את המצע המושלם לתרגול יוגה: ריחות, נופים, מקדשים ומדריכים מצוינים אשר מלווים אתכם לכל אורך הדרך, ובאמצעותם תוכלו להתחבר עמוק יותר לתרגול ולהרפיה. למעשה, הודו נחשבת למרכז עולמי ללימוד יוגה, ולכן ניתן לראות כי מדי שנה עשרות אלפי בני אדם ובתוכם גם לא מעט ישראלים מגיעים במיוחד לתת היבשת בכדי לתרגל יוגה, כמו גם לקבל תעודת הסמכה של מדריכים מוסמכים. ביחס למחירים בארץ, מדובר בהסמכה המתבצעת במחיר נגיש לכל כיס, ולכן הביקוש רק הולך וגובר. אם גם אתם חולמים על טיול בהודו וספציפית תרגול של יוגה, חשוב קודם כל להוציא ויזה להודו באינטרנט. ללא ויזה לא תוכלו להיכנס למדינה, ולכן מומלץ להוציא את הוויזה בהקדם האפשרי. מאחר ומדובר בשירות אונליין, לא תצטרכו לבזבז זמן מיותר, אולם שימו לב כי הוויזה ניתנת לתקופה של עד חצי שנה – לאחריה תצטרכו לצאת מהמדינה.

בירת היוגה העולמית - איך תארגנו חופשת יוגה בהודו

ארגון של חופשת יוגה – צעד אחר צעד

לאור הביקוש האדיר לטיולי יוגה, ברשתות החברתיות ניתן לאתר בקלות מדריכים ישראלים אשר מעבירים סמינרים בהודו. מדובר בטיולים מאורגנים אשר חוסכים לכם את המאמץ של חיפוש מדריכים ואתרים רלוונטיים, ולכן מדובר באופציה נהדרת בעבור מי שמבקר בפעם הראשונה. נוסף לכך, בירת היוגה העולמית היא רישיקיש. מדובר בעיר קדושה להודים, ובה מתקיימים סמינרים של מספר ימים (לעיתים גם שבועות) לצורך הכשרה כמדריכי יוגה או שיעורים לציבור הרחב. דרך מצוינת להתעדכן היא באמצעות הצטרפות לקבוצות הוואטספ של הישראלים השוהים באזור. נוסף לכך, בבתי הקפה כמו גם במסעדות ניתן לקבל מידע אודות שיעורים, כמו גם לקבל עדכונים על סמינרים ושיעורים דרך בית חב"ד.  כמובן שאפשר להתאמן באופן עצמאי, אבל תמיד כדאי לעשות זאת עם איש מקצוע.

מהו הציוד הנדרש לצורך טיול יוגה?

בכדי שתוכלו להגיע מוכנים לטיול יוגה שלכם, אין צורך לבצע רכישה בארץ. למעשה, בהודו ניתן למצוא בקלות חנויות המתמחות בתחום, ולבצע רכישה של מזרן, תיק למזרן וכן פריטי לבוש בעלות כספית אשר היא זולה בעשרות אחוזים מאשר בישראל. נוסף לכך, אם אתם לוקחים חלק בסמינר מקצועי תוכלו לקבל את כל הציוד דרך המדריכים עצמם,  ולכן אין צורך לבצע רכישה של ציוד כאן בישראל, אלא הכול ניתן לרכוש שם ובאופן מוזל.