ביטוח בריאות הוא ללא ספק אחד הביטוחים היותר חשובים, ואכן לא מעט אנשים שנמנעים מביטוחים, ביטוח בריאות כן עושים. ביטוח בריאות מעניק את השקט הנפשי שגם אם יום אחד תתעורר בעיה בריאותית, נוכל לזכות בטיפול הטוב ביותר במהירות האפשרית, וזאת מבלי להיכנס להוצאות אדירות שישפיעו על המאזן הכלכלי של כל המשפחה. אז אם גם אתם מתלבטים האם לעשות ביטוח בריאות פרטי, אתם מוזמנים לקבל מידע מקיף בנושא – עבורכם ולטובת המשפחה.

עמידת מוצא – ביטוח בריאות ממלכתי

באופן כללי כל מי שמשויך לקופת החולים מחזיק בביטוח בריאות, השאלה עד כמה הביטוח מקיף. בכול אופן השירותים שניתנים דרך הקופות ידועים כאחידים, וזאת הודות לחוק ביטוח בריאות ממלכתי, כך שבקלות ניתן לעבור בין קופה אחת לשנייה. השירותים האחידים נוגעים למגוון כיסויים שכוללים טיפולים, בדיקות, ציוד רפואי, תרופות ושירותי אשפוז. במקביל, שירותי השב"ן (ביטוח בריאות יותר מקיף) שמוצעים דרך ארבעת הקופות מציעים הבדלים דקים. מי שבוחר להצטרף לשירותי שב"ן, בין היתר זוכה לעבור בדיקות יקרות (למשל הפריה חוץ גופית), לבחור רופא מנתח, להשיג מימון עבור תרופות שאינן נמצאות בסל הבריאות, לעבור ייעוציים מקצועיים אצל מומחים וכדומה.

מה זה ביטוח בריאות, ומדוע הוא כל כך חשוב?

פועלים היום עבור המחר

חשוב להבין שביטוח בריאות פרטי אינו מיועד רק עבור מצבי קיצון. הוא מאפשר לקבל החזרים מלאים עבור שורה ארוכה של טיפולים משמעותיים. אלו יכולים להיות טיפולי שיניים יקרים ואלו יכולים להיות טיפולים חדשניים ברחבי העולם. מכאן שאם ניזכר בדברי אבנר הייזלר בגלובס, נמצא לנכון להזכיר את תפיסתו בכל הנוגע למחשבה מקיפה. אבנר מציין שהרבה פעמים יש להוציא כסף כדי להכניס כסף, כך שכן נכון לעשות ביטוח בריאות, אם כי יש לשאול האם ביטוח בריאות פרטי אכן נחוץ, או שמא ביטוח בריאות דרך קופת החולים גם כן סוגר את הפינה.

היתרונות של ביטוח פרטי על פני ביטוח ממלכתי

לצד העובדה שביטוח בריאות פרטי יותר מקיף, יש נתונים נוספים שמצדיקים לבחור בו. מה עוד רצוי לקחת בחשבון? ובכן ביטוח בריאות פרטי מאפשר לבחור את סך הביטוחים הרצויים, כך שמשלמים בדיוק עבור מה שנחוץ – זוכים לבצע התאמה מלאה. עוד נציין שלמרות שביטוח בריאות פרטי נחשב יותר יקר, הוא עדיין מאפשר לחסוך. כיצד? בעוד שגובה הפרמיה עבור ביטוח בריאות דרך הקופה נמצא כאחיד (בהתאם לקבוצת גיל), הרי שהביטוח הפרטי מושפע מהמצב הרפואי (בריאים יותר – חוסכים יותר). היכן עוד בא לידי ביטוי החיסכון הכספי שמאחורי הביטוח הפרטי? ובכן לרוב ביטוח דרך הקופה מצריך דמי השתתפות, וזאת לעומת מגוון ביטוחים פרטיים שנמנעים מכך. כמו כן, חשוב לדעת שברגע שסוגרים ביטוח בריאות פרטי, גובה התשלום נשמר קבוע לכל החיים, כך שאין חשש שיום אחד הפרמיה תעלה.

נושמים עמוק ומקבלים החלטה

אם נעצור להכריע, נציין שאין תשובה אחידה, אך כן ניתן לומר שאם מבקשים לראות קדימה באופן ברור ואם מבקשים להשיג כיסויים כמה שיותר מקיפים, הרי שאין ספק שביטוח פרטי כדאי, ואף טוב לדעת שעבור לא מעט מקרים ניתן לקבל החזר כפול. עוד ניתן לומר בביטחון, זה שלפני שתופרים ביטוח בריאות פרטי, יש לבחון מה מציע הביטוח מטעם הקופה (אל תוותרו עליו כ"כ מהר), ובהתאם לקבל החלטה אלו סעיפים מוסיפים למשוואה. מה עוד? מוטב לשקול לעשות ביטוח פרטי גם עבור הילדים, פשוט כי ככול שמצטרפים יותר מוקדם, כך יש פחות החרגות ומשיגים לטווח הרחוק ביטוח יותר מקיף וזול.

 רק בריאות!