אין ספק, מה שאנחנו מכניסים לגוף שלנו משפיע ישירות על הבריאות שלנו, על תחושתנו גם על כל מה שקשור בביטחון העצמי שלנו באופן כללי. מחפשים אחר טיפים לחיים בריאים יותר? בואו נדבר על הקשר בין התפריט היומי שלנו לבריאותנו.

מעבר לכך שחשוב לאמן את עצמנו לחיים בריאים יותר, חשוב להבין שלא מאוד מסובך לעשות זאת. תוכלו לחיות נכון ובריא יותר די בקלות, במיוחד אם אתם עושים זאת בצמוד לליווי מקצועי. גם אם אין ביכולתכם או ברצונכם להסתייע בליווי מקצועני, כמו למשל דיאטנית, עדיין תוכלו לעקוב אחר מספר כללים פשוטים לחיים בריאים יותר. במה נתחיל?

פחמימות – להיות או לא להיות?

חשוב להבין כי לפחמימות ישנו תפקיד משמעותי בתזונה היומית שלנו, אבל אין ספק שכדאי להקפיד על מינון נכון של פחמימות במשך היום. שימו לב כי ברוב המקרים, אנשים מרגישים תחושות עייפות כבדות לאחר אכילת פחמימות, דוגמת ה"ספגטי צוהריים".

אם כבר הולכים על פסטה באמצע היום, כדאי להוסיף בצד ירקות שונים וליצור איזון נכון בין כמות הפסטה לכמות הירק. מעבר לאלמנטים הבריאותיים-פיזיים שחשוב לקחת בחשבון, שמירה על תזונה נכונה גם משפיעה ישירות על המצב הרגשי והנפשי שלנו.

איך שמירה על תזונה נכונה משפיעה על הבריאות שלנו פחמימות

כיצד תרגישו טוב יותר באופן כללי?  

שמירה על תזונה מאוזנת תוביל לכך שתרגישו טוב יותר, לא רק תהיו בריאים יותר בבחינה הפיזית. אנשים בדרך כלל מושפעים ישירות ממה שהם אוכלים, במיוחד בפן הרגשי. כשמדברים על אנשים אשר נושא הקלוריות חשוב להם עד מאוד, בולמוס של אכילה יוביל בדרך כלל לתחושות קשות כמו ביטחון עצמי שנפגע, תחושת חוסר ערך עצמי, עצב ועוד.

ברגע שהתזונה נכונה ומאוזנת, כשיש אפילו תפריט שתלוי על המקרר עם סמיילי במקומות בהם כבשתם יעדים (זה עוזר ובכלל לא ילדותי – שיטה מוכרת אצל פסיכולוגים התנהגותיים), אתם מלכתחילה הרבה יותר מסודרים ובעלי מסוגלות גבוהה יותר.

תזונה נכונה מובילה לריכוז טוב יותר

ישנן דרכים שונות שיכולות לעזור לכם לשפר את הריכוז שלכם, את היכולות שלכם ואת התפוקה הכללית. בואו נתחיל מהטיפ הכי חשוב, שכולנו צריכים להיות מודעים אליו – איכות השינה שלנו. ידעתם שאיכות השינה מושפעת גם ממה שאנחנו אוכלים?

מתקשים לישון? מתקשים להתעורר בבוקר? כיצד תוכלו לשפר את איכות השינה וכתוצאה מזה, את הפרודוקציה שלכם? קודם כל, שמרו על תזונה מאוזנת, במיוחד לקראת שעות הלילה. אוהבים חריף? לא לקראת השינה! גם אם אתם ממש מיומנים באכילת שיפקה. אין ספק, שינה איכותית ותזונה מאוזנת הולכים יד ביד, מה שיצריך ממכם הקפדה על שני הרבדים האלו בחייכם. מתקשים לישון? נסו לשפר ולאזן את התזונה! בכל מקרה, הקפידו תמיד על בדיקות רפואיות שגרתיות, ביקור אצל דיאטנית אם אפשר, אכילה שאינה אכילה רגשית, והמון כוח ורצון להיות בריאים! בהצלחה ובתיאבון.