עם בואו של נגיף הקורונה לישראל, אנו עדים מידי יום להנחיות חדשות, כשהמטרה היא לייצר סגר בארץ, ולו כדי למנוע את המשך התפשטות הנגיף. כשכולם נמצאים בבית, ולא יכולים לצאת לשום מקום, הרצון למצוא פעילויות ודרכים להעביר הזמן הוא בהחלט גדול מתמיד. אחת הדרכים להפעיל את הגוף, לבצע פעילות גופנית ולשמור על הבריאות במהלך ההסגר היא באמצעות אימונים ביתיים. כיצד ניתן לעשות זאת? אספנו בעבורכם כמה טיפים חשובים.

ליצור סביבת אימון ביתית

כדי שתוכלו להתאמן בבית בנוחות, מוטב ליצור סביבת אימון ביתית, בין אם תבחרו להפוך את אחד החדרים לחלל אימונים, להתאמן בגינה הביתית או לפנות פינה ייעודית בסלון. רצוי להתאמן באזור בו תוכלו להאזין למוזיקה (אם זה באמצעות הטלוויזיה, ואם באמצעות חיבור לרמקול נייד), ולו כדי ששירים קצביים ילוו אתכם במהלך האימון. כמו כן, אם אתם מבקשים להאזין למוזיקה מגוונת, ובין היתר לשמוע עדכוני חדשות, תוכלו להאזין ברקע לרדיו אונליין, ולהישאר מעודכנים גם במהלך האימון הביתי.

נא להצטייד בהתאם!

אם אין ברשותכם ציוד כושר מתאים, תוכלו לבצע הזמנה מאחד האתרים שמספקים ציוד כושר, ולבקש משלוח עד לפתח הבית. כמו כן, ישנן חלופות ביתיות למוצרי כושר, כך שגם אם אין ברשותכם ציוד, עדיין תוכלו להתאמן באמצעות מוצרים שנמצאים בבית (למשל בקבוקי מים מלאים במקום משקולות יד).

בהלת הקורונה- איך לשמור על כושר גם בהסגר ביתי

סרטוני אימון ביוטיוב

בין אם אתם מבקשים להתחטב לקראת הקיץ, ובין אם לשמור על שגרת ספורט במהלך ההסגר, טוב לדעת שיש מגוון רחב של סרטוני אימון ביוטיוב, לרבות אימונים מלאים של 45 דקות. בין הסרטונים תמצאו אימונים של מאמנים מוכרים בארץ ובעולם, כשההיצע רחב ומגוון במיוחד.
באופן כללי מומלץ לעקוב כבר עכשיו אחרי פרופילים של מאמני כושר ברשתות החברתיות, משום שהם מעלים תכנים שעשויים לסייע לכם להתאמן בבית באופן עצמאי.

אימונים באמצעות "זום"

תוכנת "זום" הפכה למאוד פופולארית בתקופת הקורונה, ולא מעט מאמנים החלו להעביר שיעורים מאורגנים ואימוני כושר באמצעותה, כשחלקם בתשלום וחלקם חינמיים. אם תרצו ליווי אישי של מאמן מקצועי, שיסייע לכם להתאמן בבית באופן מקצועי, זוהי בהחלט אופציה ששווה לשקול ואף לאמץ.

את פינטרסט אתם מכירים?

אפליקציית פינטרסט היא אפליקציה נהדרת, ולו כי היא מאפשרת לשאוב השראה בתחומים נרחבים ומגוונים. טוב לדעת שניתן לנעוץ גם רעיונות לתרגילי כושר ביתיים, ולסדר לעצמכם תיקייה עשירה בתרגילים מסוגים שונים, החל מאימוני אירובי ועד לתרגילים לחיזוק שרירי הבטן והרגליים.

יש לא מעט דרכים לבצע אימונים ביתיים במהלך ההסגר, בין אם תבחרו להתאמן לבד, להתאמן עם מאמן מקצועי באמצעות "זום" או לשאוב השראה מאימונים ברשתות החברתיות. חשוב לשמור על כושר גם במהלך ההסגר הביתי, גם עבור הבריאות וגם עבור הנפש. בהצלחה.