ביחס לאימונים אחרים, אימון יוגה איננו מצריך מצדכם יותר מדי התעסקות. כל שאתם צריכים הוא לרכוש את הציוד המתאים, להפעיל את היוטיוב ולהתחיל בתרגול. מוכנים? הגיע הזמן לחיבור אמיתי של גוף ונפש – אצלכם בבית.

אימוני יוגה באופן עצמאי: קל מכפי שחשבתם

אם בעבר נדרשתם להגיע פיזית לאימון יוגה, הפלטפורמה הדיגיטלית שינתה את כללי המשחק בכל הקשור לספורט ולתרגול. למעשה, כל אחד מאיתנו יכול לפנות לעצמו שעה אחת ביום לתרגול של יוגה בבית, באופן קל ופשוט. בכדי להתחיל באימון, ראשית רכשו אביזרים לאימוני יוגה באייבי והקפידו לבחור בחנויות מומלצות בלבד. סריקה של חנויות ניתן לבצע הן באופן עצמאי או באמצעות קבלת המלצות דרך יוגיסטים, וזאת בכדי שתוכלו לרכוש ציוד איכותי אשר ישמש אתכם למשך זמן רב. הציוד הנדרש אותו מומלץ להזמין הוא מזרן, גומיות התנגדות ברגליים וכן בלוק יוגה. לאחר שרכשתם את הציוד, תוכלו לעבור לשלב הבא: בחירת מדריך או מדריכת היוגה שלכם.

כיצד לבחור מדריך יוגה באינטרנט?

המבחר העצום של מאמנים ברשת עשוי לבלבל לא מעט, בעיקר אם מעולם לא תרגלתם יוגה לפני. משום כך, במידה והנכם מתחילים חשוב מאוד לציין בשורת החיפוש יוגה מתחילים, ולא לנסות לעשות תרגילים בבית שהם קשים או מורכבים מדי. בנוסף, אם אתם סובלים ממחלות רקע, מומלץ לשוחח לפני עם הרופא ולבקש אישור. תרגול יוגה מבוסס בראש ובראשונה על תרגילי נשימה, ולכן ניתן לומר כי תתקשו להיכנס בהתחלה לאווירה. עם זאת, ככל שתקפידו לתרגל ואף תיישמו את המלצות המורים, כך ניתן לשפר את הביצועים ולראות תוך זמן קצר תוצאות מצוינות. בנוסף, נגיף הקורונה הוביל לפתיחה של שיעורים מקוונים ב ZOOM, אותם מעבירים מיטב המורים בישראל. מדובר בבשורה של ממש בעבורכם מתרגלים חדשים וגם ותיקים, וזאת לאור העובדה כי מדובר בשיעור לכל דבר ועניין אשר מתבצע תוך ליווי והנחייה מצד המדריך. מומחים לתחום מעריכים כי גם לאחר תקופת הקורונה מדריכים רבים יעבירו את השיעורים בפלטפורמה הזו, ולכן אם אתם חוששים להתאמן לבד – מדובר בדרך מצוינת להפיג את החששות ולקבל הנחיות מדויקות ונכונות בעבורכם.

עשה זאת בעצמך- איך לבצע אימוני יוגה באופן עצמאי

תרגול יוגה עצמאי – האם זה מתאים לכולם?

התשובה היא בהחלט כן. יוגה היא תורה שלמה, והיא מבוססת על עשרות טכניקות שונות. כל אחד יכול למצוא את עצמו, ואת הדרך הנכונה לו. אולם, המפתח הוא התמדה ונחישות. זכרו כי ההתקדמות שלכם תלויה קודם כל בריכוז שלכם, ולכן אל תחששו לפנות לעצמכם זמן, לעצום עיניים ולהתחיל לתרגל יוגה באופן אשר ישפר את היציבה, נשימה ואף יאפשר לכם גמישות מחשבתית וגופנית רבת עוצמה.

כדאי לקרוא תנוחות היוגה הנפוצות ביותר