מחלת הסוכרת נחשבת למגפה כלל עולמית, וזאת על פי הכרזה של ארגון הבריאות העולמי. למעשה, במדינת ישראל מאובחנים מדי שנה אלפי שנים עם סוכרת, כאשר הסוכרת עצמה מתחלקת למספר סוגים – סוכרת סוג 1, סוכרת סוג 2 וכן סוכרת הריון. מחקרים שנערכו בתחום מצאו כי לאורח החיים יש השפעה דרמטית על היכולת לשלוט על רמות הסוכר ובמקרים של סוכרת מסוג 1 להעלים את הסוכרת. מזה שנים רבות ידוע כי לפעילות ספורטיבית יש השפעה ישירה על הבריאות, בייחוד בעבור מבוגרים כמו גם בני נוער אשר אובחנו עם סוכרת. כיצד המחלה ופעילות ספורטיבית יכולות להשתלב ביחד? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

אורח חיים בריא לטובת שליטה ברמות הסוכר

סוכרת היא מחלה אשר מאופיינת בעלייה ברמות הסוכר בדם, ועל כן היא חושפת את החולים לשלל בעיות רפואיות – החל מירידה חדה של סוכר שמובילה להתעלפות, סיכון מוגבר להתקפי לב, שבץ מוחי וכן פגיעה משמעותית במערכת העצבים לצד פגיעה בעיניים. ההמלצה של רופאים אשר מטפלים בחולי סוכרת היא לבצע רכישה של מד סוכר, וזאת מתוך מטרה לבחון בזמן אמת את רמות הסוכר בדם. אפשר למצוא מד סוכר באתר DYN Store וזאת במסגרת הצעת מחיר נוחה ועם אפשרות לקבלת מד הסוכר במשלוח מהיר עד הבית, כל זאת מתוך מטרה לשמור על שגרה המשלבת בין בדיקה של רמות הסוכר לבין ביצוע של פעילות ספורטיבית שנמצאה בשורה של מחקרים כבעלת השפעה על איזון הסוכרת.

למעשה, אורח חיים בריא המשלב בין פעילות ספורטיבית המותאמת לסרגל המאמצים האישי לצד שינויים בתפריט התזונה הוא חיוני לטובת התמודדות עם רמות סוכר גבוהות, וזאת מאחר ונמצא כי פעילות ספורטיבית יוצרת שינוי בפרופיל המטבולי של רקמות השומן ובהתאם לכך הופכת את האימון לאפקטיבי ומבוסס תוצאות, גם בפן הבריאותי ובאיזון רמות הסוכר.

 

 

פעילות ספורטיבית – חלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא

כחולי סוכרת נדרש לבצע כבר עכשיו שינויים באורח החיים, החל מרכישה של תוספי תזונה ייעודים המכילים ריכוז גבוה של חומצות אמינו, סידן וברזל לצד יצירת שגרה ספורטיבית אשר נמצאה בשורה של מחקרים כבעל השפעה ממשית על היכולת לשמור על רמות סוכר בגבול הנורמה. יחד עם זאת, בשונה מספורטאים אחרים, יש לכם אחריות לבחון עוד לפני האימון את רמות הסוכר ואף להתאים את הפעילות הספורטיבית מאחר ומאמץ מוגבר עשוי לגרום למצב שבו קיימת רמה נמוכה מאוד של סוכר אשר תוביל לסחרחורת, התעלפות או צורך בהול במתן זריקת אינסולין.

מה חשוב לדעת רגע לפני שמתחילים להתאמן?

כפי שציינו בסקירה הזו, מחקרים שנערכו בתחום של ספורט מצאו כי יש לפעילות ספורטיבית השפעה ישירה על איזון רמות הסוכר. כאן תוכלו למצוא מידע מורחב אודות מחקרים שנערכו בתחום, וזאת מתוך מטרה לנצל את הידע המדעי והרפואי לטובת יצירה של איכות חיים משופרת – וזאת בשל היכולת לשלב בין פעילות ספורטיבית בהתאמה אישית לבין אורח חיים בריא. פיקוח מצד מאמן כושר מוסמך וכן התייעצות עם הרופא המטפל היא קריטית לפני שמחליטים לבצע את השינוי שנועד גם לאזן את רמות הסוכר אבל גם להפחית במשקל, לחטב את הגוף ובהתאם לכך להוביל ליצירה של איכות חיים משופרת.

לסיכום

רכישה של מד סוכר והתחלה של שגרת אימונים מהווה דרך מצוינת להתמודדות עם מחלת הסוכרת, איזון רמות הסוכר ובהתאם לכך גם יכולת להפחית את הסיכויים לבעיות בריאותיות שנגמרות בעקבות המחלה. על כן, זה הזמן להתחיל לזוז ובכך ליצור שינוי שיגיע לידי ביטוי גם בבריאות שלכם אבל גם בתחושה האישית, בעקבות פעילות ספורטיבית קבועה המשלבת גם תזונה נכונה ומאוזנת.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.