מעבר להשלכות הבריאותיות, לנגיף הקורונה השלכות משמעותיות מאוד על בריאות הנפש. כיצד ניתן בכל זאת להירגע גם כאשר בחוץ משתולל נגיף? על כך – במדריך הבא.

הירגעות בתקופת הקורונה: הפחתה משמעותית בצריכה של חדשות

ע"פ נתונים של איגוד הפסיכיאטריה בישראל, מאז התפרצות נגיף הקורונה בישראל נרשם זינוק של מעל ל 110% בפניות הציבור בעבור קבלת טיפול נפשי. הסיבות לכך רבות: אובדן הפרנסה, ריחוק חברתי, פחד מהגיף עצמו וכמובן השינוי הדרסטי באורח החיים. למעשה, רבים מאיתנו מוצאים את עצמנו בחרדה הולכת וגוברת אשר מתבטאת לא פעם בחוסר רצון לאכול, מצב רוח ירוד ולעיתים חוסר רצון לצאת מהמיטה, בשל שפע המידע אשר מוגש לנו דרך עדכוני החדשות והרשתות החברתיות. ראשית כל, חשוב מאוד לווסת את המידע אשר מגיע אלינו ולנסות להימנע מחצאי אמיתיות דרך שמועות, אלא רק דרך גורמים אמינים. נוסף לכך, חשיפה מוגברת לחדשות עלולה להוביל לתחושה של חרדה, ולכן יש להגביל את זמן הצפייה ולצמצם אותה ככל האפשר. זכרו להקפיד על תרגול של נשימות עמוקות בבית או באמבטיה מפנקת אשר תורמת מאוד לרוגע ותחושה נעימה.

נשמו עמוק איך כדאי להרגיע ולהירגע בתקופת משבר הקורונה

פעילות ספורטיבית לצורך הירגעות

פעילות ספורטיבית ובמרכזה יוגה יכולה לשפר מאוד את התחושה האישית, להגביר את תחושת המסוגלות העצמית ואף להרגיע את מערכות הגוף. נסו לתרגל יוגה בעצמכם לפחות פעם ביום, כמו גם על פעילות ספורטיבית באוויר הפתוח (תוך שמירה על כללי הריחוק החברתי) וזאת בכדי לספק לעצמכם אוויר אשר יכול לשפר מאוד את התחושות שלכם ואף להרגיע אתכם. התבודדות בבית עלולה להוביל לתחושה של בדידות, ולכן מומלץ בהחלט לצאת להליכה של לפחות חצי שעה ביום באוויר הפתוח לצורך התרעננות. מחקרים מצאו כי לפעילות ספורטיבית השפעה משמעותית על מצב הרוח, וזאת בשל הפרשה של אנדרופינים. לכן, זה הזמן לגוון בין יוגה לבין אירובי או כל פעילות אחרת אשר מפעילה את השרירים – ובהתאם לכך את המחשבה החיובית.

חשיפה לתכנים חיוביים

חשיפה לתכנים חיוביים מהווה דרך מצוינת להירגע, ולהימנע מלחץ אשר כרוך בנגיף הקורונה. למעשה, ברחבי הרשת כמו גם בפלטפורמה של יוטיוב ניתן לאתר לא מעט הרצאות מרתקות וחיוביות אשר יתרמו לכם מאוד לא רק לתחושת הרוגע אלא גם לתחושה כי אתם מסוגלים לעבור את התקופה הזו על הצד הטוב ביותר. דווקא בגלל שנגיף הקורונה משתולל זה הזמן לספק לעצמכם אתנחתא נעימה אשר כוללת חשיפה לתכנים בעלי אופי חיובי, שיחות מרובות עם בני המשפחה והחברים וכן תרגול יוגה מעמיק אשר יעניק לכם את האפשרות לנשום עמוק ולהתרכז. בכך, תוכלו לעבור את התקופה הזו על הצד הטוב ביותר ועם הבנה כי מדובר בתקופה מאתגרת בהיסטוריה האנושית במאה ה 21.